Sectoare — 2026 (până la 9 octombrie 2026)

894 din 947 puncte termice au avut cel puțin o zi cu întreruperi în 2026; mediana: 19 zile.

An incomplet: date până la 9 octombrie 2026. Comparațiile cu alți ani se fac doar pe perioade echivalente.

LocSector
4Sector 45116,936,91.306
5Sector 53411,5251.236
2Sector 22315,89,41.456
3Sector 3231213,81.561
6Sector 6149,63,91.753
1Sector 1107,46,81.281

O „zi cu întrerupere" = o zi calendaristică atinsă de cel puțin un episod de oprire a apei calde (avarie sau lucrare programată). Deficiențele (presiune sau temperatură scăzută) se numără separat și nu intră în indicatorul principal. Detalii în metodologie.